SİEMENS ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ

SIEMENS ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ

1- SIEMENS ISI PAY ÖLÇER;

Merkezi sistemle ısınan binalarda daire içlerindeki her bir radyatöre monte edilen ısı pay ölçer cihazları ile kullanmış  olduğunuz enerjinin parasını ödersiniz. Isı pay ölçer cihazlarında  bulunan sıcaklık sensörleri sayesinde radyatör ısısı ile oda ısısı arasındaki farkı ölçülerek kullanmış olduğunuz  enerjiyi hesaplar, gelen doğalgaz faturasınından sonra konusunda  uzman teknik ekibin daire içerisine girmeden hiçbir  kat sakinini rahatsız etmeden uzaktan okuma (RF-GSM) sistemi ile bütün kullanım değerleri alınır bu alınan değerler  5627 sayılı kanunda belirtildiği sekilde kullanım oranına göre bölüştürülür ve bütün kat sakinlerine ısı gider bildirim extresi olarak ulaştırılır.

2- SIEMENS TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI;

Termostatik radyatör vanası, termostat ile çalışan bir vanadan oluşmaktadır. Oda sıcaklığı termostat üzerindeki skala yardımıyla ayarlanır. Oda sıcaklığı ayarlanan değere geldiğinde,  başlık içindeki sıcaklığa duyarlı mekanizma, otamatik olarak vanayı kısarak,radyatörün gereksiz çalışmasını önler. Böylelikle tesistat suyu ısısını kaybetmeden ısı kaynağına  geri döner. Reglaj özelliği sayesinde binalarda üst katların  az ısınıp, alt katların çok ısınma adaletsizliği ortadan kalkmış olur.

 

 
 
   
Site içerisinde yer alan görsel içerik ve yazılı materyaller Genç Enerji Doğalgaz tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kullanılamaz
Kaynak gösterilerek iktibas edilemez.
Her hakkı saklıdır. 2013©
Genç Enerji Doğalgaz | KÜTAHYA
Mithatpaşa Cd. (Eski Tavşanlı Yolu) Vehbi Bey Apt.No:46|D |KÜTAHYA
Tel: 0 274 226 08 85 - Faks: 0 274 226 04 86
E-Posta: info@gencenerjiltd.com.tr